Poznajcie nas

  • Odsłony: 793

O naszej nowej placówce -  żłobku w Zgierzu rozmawiamy z jej pomysłodawczynią i założycielką Martą Targalską.

Skąd pomysł na otwarcie nowego żłobka w Zgierzu?

Po urodzeniu mojego syna poczułam, że odezwały się instynkty matczyne – takie opiekuńcze. Nikt i nic nie zastąpi mamy, ale postanowiłam stworzyć miejsce, w którym dzieci będą się czuły komfortowo i bezpiecznie na czas rozłąki z nimi. Nie ma co ukrywać, że żaden żłobek nie będzie idealny, ale ten czas poza domem dziecko też może spędzić w fantastyczny, odkrywczy i radosny sposób. Absolutnie nic nie jest ważniejsze od tych bezbronnych istotek a poświęcanie im czasu to szalenie istotna sprawa. Ponadto, rodzice poszukują miejsc w żłobkach, tego nigdy za wiele. Uznałam, że nowy żłobek w Zgierzu to dobry pomysł.

Gdzie znajduje się żłobek?

Żłobek mieści się w pobliżu parku miejskiego Muzeum Miasta Zgierza. Okolica jest cicha, ulica nie jest ruchliwa. Żłobek ma parking "prywatny", za bramą, z którego rodzice mogą skorzystać przywożąc i odbierając dzieci.

Jak powstała nazwa i co ona oznacza – kim są „Gramolaki”? 

To z początków miłości mojej i męża gdyż tak się do mnie zwracał. To dlatego, że bardzo lubiłam się przytulać, schować przed światem w miłości, słowem "gramolić". Z czasem, jak pojawiły się dzieci, okazało się, że one też są małymi „gramolakami”. Wpychają się wszędzie w rodziców, tulą i chowają się w nich, drepczą, tupią, gramolą się na krzesła, kanapy, meble, schody, zjeżdżalnie, huśtawki i wszędzie, gdzie nie mogą sięgnąć.  Są małymi gramolaczkami po prostu. A potem idą do przedszkola i czar pryska 😉 Stąd nazwa – wszystkie małe dzieciaki to kochane gramolaki.

Kiedy jest planowane otwarcie placówki?

Żłobek będzie otwarty 1 lipca. Wtedy rozpoczniemy zajęcia z pierwszymi gramolakami.

Co trzeba zrobić, aby zapisać dziecko do żłobka?

Formalności są ograniczone do minimum, ale też wszystko jest zgodne z wymogami. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na naszej stronie. Wtedy my oddzwonimy i wyjaśniamy szczegóły. Kolejny krok to spotykanie w naszej placówce i podpisanie umowy. Jeśli jednak braknie miejsc, zapisujemy na listę rezerwową.